Oblasti gamingu sa v našej kancelárii venuje úzko špecializovaný tím skúsených právnikov. Pracujeme pre miestne i zahraničné spoločnosti a riešime všetko od zabezpečovania povolení na poskytovanie hazardných hier pre významné medzinárodné subjekty v odbore, až po činnosť jednotlivcov – účastníkov hier. Vzhľadom na rozmach tejto formy zábavy je prevažná časť našej práce sústredená na online hry. Máme dlhoročné skúsenosti zo správnych konaní s orgánmi dohľadu a so zastupovaním klientov v súdnych sporoch.
Hazardné hry ú spoločensky sledovanou a v našich krajinách veľmi populárnou, avšak prísne regulovanou, oblasťou kontrolovanou niekoľkými správnymi orgánmi (Ministerstvo financií, Colná správa, živnostenské úrady, Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie a ďalšie, v Slovenskej republike potom najmä Úrad pre reguláciu hazardných hier). V roku 2017 došlo v Českej republike a v roku 2019 v Slovenskej republike k liberalizácii právnej úpravy, jednak v zmysle otvorenia sa zahraničným poskytovateľom hazardných hier a ďalej v zmysle technologickej neutrality. To umožnilo nielen rozšíriť rady prevádzkovateľov, ktorí môžu získať povolenie, ale aj spektrum nimi ponúkaných hier. Nové zákony však priniesli mnoho otázok ohľadom ich výkladu, a preto pre praktické fungovanie sektora je zásadný postoj dozorných orgánov k čiastkovým témam tejto veľmi špecifickej regulácie.
Samostatnou otázkou je potom zdanenie hazardných hier, ktoré sa riadi ďalšími osobitnými právnymi predpismi. V neposlednom rade je pre prax významné rozhranie medzi hazardnými hrami a u nás toľko obľúbenými spotrebiteľskými súťažami, na ktoré sa už dnes nazerá, v súlade s právom EÚ, ako na obchodnú praktiku podliehajúcu všeobecným predpisom ochrany spotrebiteľa.
S hazardnými hrami súvisí aj oblasť e-športu. Okrem základného napätia panujúceho v otázke, čo je a čo už nie je náhoda, ako nie jediný ale zásadný definičný znak odlišujúci hazardné hry podliehajúcej regulácii od tých ostatných (skill games), ide o oblasť zatiaľ špeciálne neregulovanú, o to však dynamickejšie sa rozvíjajúcu. V tejto oblasti sa preto okrem problematiky pravidiel samotných hier a turnajov riešia otázky entertainmentového práva, ako sú marketingové, sponzorské a ďalšie zmluvy, reklama, či ochrana práv duševného vlastníctva.
Zákon o hazardných hrách stanovuje veľmi vysoké pokuty za jeho porušenie. Dozorné úrady pritom veľmi zblízka – z vlastnej iniciatívy alebo v rekcii na podnety – aktívne sledujú trh, testujú hry formou užívateľskej skúsenosti a začínajú konanie aj za najmenšie prehrešky. Na pozore musia byť nielen domáce subjekty, ale aj online prevádzkovatelia z celého sveta, pokiaľ aktívne neblokujú účastníkov z našich krajín. Dozorné orgány totiž aplikujú veľmi prísny prístup k posudzovaniu teritoriálnej pôsobnosti regulácie a nezdráhajú sa za prevádzkovanie nepovolených hazardných hier pokutovať zahraničné subjekty s čisto virtuálnou prítomnosťou a blokovať ich webové adresy či bankové účty.
Dlhodobo sa venujeme najmä týmto oblastiam: